Astropay Odeme Sistemi


Dünyanın en popüler online alışveriş ödeme birimi olan astropay ile basit ve uygulanabilir alışverişin kapıları sonuna kadar aralanıyor. Dünyada on binlere ulaşan tercih edilme sayısı ile rekora koşan bu uygulama artık Türkiye’de de popülarite edinerek kullanılan ödeme yöntemleri arasına girmeyi başardı. Bu denememizde astropay ödeme tekniği hakkında detaylı bilgi edinerek aklınıza takılan problemlere cevap alabilirsiniz.

Kredili mevduat kartı ya da maaş kartı kullanmanın sebep olduğu sıkıntıların başında gelen korsanlık sorunu İngiltere’de onbinlerce insanın hırsızlığa maruz kalmasına ve finansal anlamda hayati zararlar etmesine sebep olmuştur. Her geçen saat yeni yöntemler geliştiren sanal ortam korsanlarının yüzsüz duruşları online alışveriş ortamında da yeni önlem mekanizmaları kurulmasını sağladı. Alışveriş kanalları kendi müşteri listelerini ve ekonomilerini garantiye almak için çeşitli güvenlik firmaları ile fikir birliği yapsa da kesin koruma sağlar denilen tedbirlerin bile aşılması hem ziyaretçileri hem de kanal yönetimini uçurumun kenarına getirdi. Bu noktada devreye giren Amerikalı girişimciler, dahilinde para bulundurmayan ve gizli verilere yer bırakmayan bir ödeme yöntemi geliştirdi. Mobil ödeme tekniklerinden daha güvenli ve daha tutucu olan bu teknikte isminizi dahi kullanmadan ödeme yapabilirsiniz. Edineceğiniz bakiye ise altın ya da para yerine geçen evrak değil bir tek pin şifrelerinden oluşmaktadır. Bu şekilde başka bir yöntemle kullanılamayan pin numaraları ele geçirilemez ve astropay yönteminde özel hiçbir belgenizin olmaması da sizi daha garantili hissettirir.

Bu kanalda banka kartı ya da banka kartındaki gibi doğum tarihi, anne kızlık soyadı ya da kart numarası gibi bilgilerin kullanılmaması hesabınızın klonlanmasını ya da çalınarak bakiyenin aktarılmasını imkansız kılmaktadır. Cebiniz rahat bir şekilde para aktarımı yapabileceğiniz bu araçla gelişmiş ödeme hızı ve para yenileme kolaylığı alışverişlerinizi güvenli bir şekilde bitimenizi sağlayacaktır. Dikkate almanız gereken en ciddi konu ise alışverişe karar verdiğiniz saniyede ödeme yapacağınız online alışveriş sayfasının astropay ile uyumlu olmasıdır. Türkiye’de daha yeni tanırım kazanan bu teknik bazı online alışveriş siteleri ile henüz anlaşma duyurmadı.


Avrupa’da kullanım oranı sürekli artan yeni bir uygulama, ödeme merkezlerindeki önlemi üst düzeylere çıkarıyor. Siz de bu yeni teknik ile tanışarak daha garantili alışveriş yapmak istiyorsanız astropay nedir sorusuna cevap bulan makalemize merak ettiğiniz tüm sorulara cevap alabilirsiniz. Güvenlik konusunda uzman personel aracılığı ile merak ettiğiniz konuları cevaplayabileceğimiz sanal destek hattı kullanıcı memnuniyeti için vizyonlu çalışma sisteminin bir sonucudur.

Kredi kartı ya da hesap kartı gibi para yerine geçen ödeme araçları insanlar için hem koruma sorunu hem de güvenlik tehdidi oluşturmaktadır. Durmadan gelişim gösteren üç kağıtçılık teknikleri güvenlik firmalarının yöntemlerini kimi zaman yakalayarak birçok hırsızlık olayının meydana gelmesine neden olmaktadır. Bulunduğumuz dönemde online alışveriş firmalarının ödeme sistemi olan Şifreleme güvenlik kademesinde özel bilgileriniz iki taraflı şifreleme ile kontrol altına alınırken bazı durumlarda ve özel hacker denemelerinde bu tedbirin de atlatıldığı gözlemlenmiştir. Avrupa’da her ay yüzlerce kişinin internette kandırılması ve gizli hesabının sadece bir kaç saat içinde aktarılması online alışverişe olan güveni yerle bir etmiş, kullanıcılar nakit ödeme yöntemi olan ve kapıda ödemeye izin veren alışveriş sitelerini tercih etmeye başlamıştır. Bu noktada devreye giren yeni bir sistem ise on binlerce internet kullanıcısının online sitelerde astropay nedir konusunu araştırmasına neden olmuştur.

Para aktarımı aşamasında sorun yaşayan online alışveriş ziyaretçilerinin derdine derman olan bu teknik Amerika’da online alışveriş sitelerine olan saygıyı de artırarak daha verimli bir hale gelmesini sağladı. Ülkemizde de tanınmaya başlayan ödeme aracının birçok köklü alışveriş sayfası ile anlaşma sağlaması Türk müşterileri de sevindirdi. Henüz yurt geneline yaygınlaşamayan bu aracın sunduğu kolaylık ve sunduğu güven sayesinde kısa zamanda en çok tercih edilen ödeme araçlarından biri olması düşünülüyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Astropay Odeme Sistemi”

Leave a Reply

Gravatar